Wisiorek z ołówkiem

poniedziałek, 4 listopada 2013

Efektem częstego rysowania jednym i tym samym ołówkiem jest jego stopniowe kurczenie się. A wiadomo, że ołówek długości np. 2 cm już nie tak dobrze się trzyma, więc nie zostaje nam nic innego jak kupić nowy. Ale co zrobić z tą resztką? Niech żyje recykling! I kreatywne pomysły - naszyjnik z ołówkiem.
Pierwszą rzeczą o jakiej pomyślałam to to, że ołówek może brudzić. Dlatego obowiązkowo pokryłam jego struganą końcówkę dwoma warstwami bezbarwnego lakieru do paznokci. A żeby ładnie wyschnął, umieszczałam go w spinaczu biurowym.
Kolejnym krokiem było wywiercenie małej dziurki w jego końcówce. Zostawiłam to Mojemu Lubemu. Jak to stwierdził, na tak niewielką robotę, to on nawet nie będzie wyciągał wiertarki. Ręcznie cienkim wiertłem "wywiercił" mi otworek.
Jednak pojawił się mały problem - na czym go powiesić. Złapałam swój kuferek na biżuterię i znalazłam jakiś stary wisiorek z Bravo! To było to (nie pytajcie, dlaczego ja dalej chomikuję takie śmieci :P)!
Przewlekłam sznurek przez mój ołówek i zawiązałam końcówkę na pętelkę, aby było o co zapiąć.
Jestem z siebie dumna!

9 komentarzy:

 1. Ja zawsze w ołówki wbijałam pinezkę w końcówkę (jak był bez gumki) i obwiazywałam sznurkiem. Ale nie służyły i jako wisiorki, tylko po prostu nie chciałam ciągle gubić ołówków, szczególnie, jak rysowałam w łóżku :) To wygląda naprawdę super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha ha ha, skąd ja to znam. "Krasnoludki znowu mi rąbnęły długopis / ołówek / inne przybory rysująco - piszące". A potem nagle przy ścieleniu się odnajdywały :D Ale nigdy na to nie wpadłam.

   Usuń
 2. Tobie jako artystce pasuje taki wisiorek, a zawsze, w razie czego, będziesz mieć ołówek pod ręką i nie uciekną Ci pomysły z głowy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham recykling, a wisiorek jest naprawdę genialny :D A potem, jak będziesz zużywać następne ołówki, możesz sobie doplatać kolejne maciupkie ołóweczki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdziwy Maggajwer ;) coś z niczego i to kreatywnie, jestem zwolenniczko takiego kreatywnego recyklingu. Dać starczym rzeczom nowe życie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takiego wisiorka pewnie nikt nie zobaczy gdzie indziej, więc to kolejny duży plus.

  OdpowiedzUsuń
 6. to takie Graficowe :3 nie znam Cię osobiście, ale jakoś mega mi to do Ciebie pasuje :D

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny pomysł i jaki ekologiczny! ;d w ogóle nie wpadłabym na to, by go pomalować lakierem ;d

  OdpowiedzUsuń